Lubelska Akcja Charytatywna i Stowarzyszenie Rozwoju Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Leczenia Chorób Autoimmunologicznych wraz z CSK są organizatorami wydarzeń charytatywnych, które odbywają się w ramach XI edycji LACh. W tym roku lubelskiej widowni zaproponowano dwa spektakle pt. "Najpiękniejsze romanse w krzywym zwierciadle" (terminy przedstawień: 16 i 17. października) oraz aukcję charytatywną (w terminie późniejszym).
Cel tegorocznej zbiórki: remont i modernizacja Oddziału Dermatologii Dziecięcej USK 1 oraz zakup aparatury do diagnostyki dzieci z ciężkimi chorobami autoimmunologicznymi.
16. października odbył się pierwszy z zaplanowanych spektakli. Na scenie Centrum Spotkania Kultur zobaczyliśmy przedstawicielki i przedstawicieli wielu instytucji publicznych i prywatnych firm, naukowców, artystów, medyków, prawników... Ludzi wielu profesji, w różnym wieku, reprezentujących odmienne branże i doświadczenia, których łączy chęć pomagania, zaangażowanie społeczne oraz tworzenie czegoś dobrego. Na krótki czas, już po raz jedenasty, zamienili się oni w aktorki i aktorów, zatańczyli, zaśpiewali, by dobrze się bawić, ale przede wszystkim wesprzeć cel charytatywny!
Stowarzyszenie Rozwoju Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Leczenia Chorób Autoimmunologicznych działa w ramach Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej USK 1, z tego powodu w tegorocznej edycji LACh występuje wielu pracowników naszego Szpitala - największa reprezentacja tancerek z dwóch Klinik: Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej oraz Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku z Kierownikami tych jednostek na czele. W spektaklu wzięły również udział Kierownik i z-ca Kierownika Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji, Kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii oraz pojedynczy pracownicy z innych jednostek. W sumie na scenie zobaczyliśmy około 30 osób z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 w rolach aktorskich i tanecznych.
Na zdjęciach z ramienia organizatorów i twórców: LACH - Laura Krzysiak, Stowarzyszenie Rozwoju Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Leczenia Chorób Autoimmunologicznych - prof. Dorota Krasowska (Kierownik Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej), muzyka / śpiew: prof. Tomasz Momot i dr Natalia Wilk, choreografia - Piotr Mochol, reżyser i autor scenariusza - Tomasz Skoniecki oraz aktorki i aktorzy LACH zaangażowani w tegoroczny spektakl. Na większości zdjęć w zaprezentowanej galerii znajdują się pracownicy naszego Szpitala występujący 16. października na deskach CSK (autorka zdjęć ze spektaklu i zza kulis: Anna Guzowska).