JEDNOSTKI MEDYCZNE

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego

 


25 maja 2026 r. w USK 1 odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego, w którym uczestniczyły dawczynie z funkcjonującego w naszym szpitalu Banku Mleka Kobiecego oraz kierownicy oddziałów noworodkowych ze szpitali współpracujących z Bankiem. To placówki, które zapewniły pokarm naturalny tym spośród hospitalizowanych wcześniaków i noworodków, których mamy nie są w stanie karmić dziecka swoim mlekiem, najczęściej z powodu braku lub opóźnionej laktacji, ale także z uwagi na stan zdrowia lub przyjmowane leki.

Łącznie z pokarmu z Banku Mleka Kobiecego USK 1 skorzystało 1065 dzieci, z czego najwięcej w naszym szpitalu i w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie oraz w Szpitalu im. Jana Pawła II w Zamościu.

Dziękujemy Szanownym Mamom – Dawczyniom za ich poświęcenie i empatię, zaś z okazji Światowego Dnia Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego oraz obchodzonego dziś Dnia Matki życzymy dużo zdrowia dla Was i Waszych pociech oraz wielu dobrych chwil!

Artykuły - pozostałe
10 czerwca 2026 r. Pracownicy, Pacjenci oraz Przyjaciele Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie wystartowali w Ogólnopolskiej Sztafecie Szpitali 2026 - #PrzeskoczMukowiscydozę!, próbując ustanowić rekord liczby skaczących na skakankach. Na
W ramach XIV Lubelskich Dni Seniora, odbywających się w dniach 8. – 12. czerwca 2026, USK 1 w Lublinie proponuje udział w następujących wydarzeniach: 9.06.2026: 11.00 - 12.00 / sala wykładowa Kliniki Chorób Wewnętrznych ul. Staszica 16: „Stan
Szanowni Państwo, poniżej przekazujemy zaproszenie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie do udziału w Ogólnopolskiej Sztafecie Szpitali 2026 - #PrzeskoczMukowiscydozę! Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. 10 czerwca 2026 r. o godz. 11.00
Aktualizacja: 26 Maj 2026 | Autor: Jarosław Krawczyk