25 maja 2026 r. w USK 1 odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego, w którym uczestniczyły dawczynie z funkcjonującego w naszym szpitalu Banku Mleka Kobiecego oraz kierownicy oddziałów noworodkowych ze szpitali współpracujących z Bankiem. To placówki, które zapewniły pokarm naturalny tym spośród hospitalizowanych wcześniaków i noworodków, których mamy nie są w stanie karmić dziecka swoim mlekiem, najczęściej z powodu braku lub opóźnionej laktacji, ale także z uwagi na stan zdrowia lub przyjmowane leki.
Łącznie z pokarmu z Banku Mleka Kobiecego USK 1 skorzystało 1065 dzieci, z czego najwięcej w naszym szpitalu i w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie oraz w Szpitalu im. Jana Pawła II w Zamościu.
Dziękujemy Szanownym Mamom – Dawczyniom za ich poświęcenie i empatię, zaś z okazji Światowego Dnia Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego oraz obchodzonego dziś Dnia Matki życzymy dużo zdrowia dla Was i Waszych pociech oraz wielu dobrych chwil!